041-4222-8181
دنبال کنید

سرویس وایمکس

آشنایی با وایمکس

 نیاز به ارتباط با جهان اطلاعات و همچنین بی نیاز کردن کاربران از محدودیتهای مکانی و زمانی سال هاست مد نظر کارشناسان علم کامپیوتر و بخصوص مهندسین اینترنت است. آنچه نسل های مختلف فناوری بی سیم را از هم متمایز می کند، سرعت و محدوده دسترسی آنهاست. در این مسیر WiMAX بعنوان پدیده ای بی بدلیل در عرصه ارتباطات، از لحاظ سهولت دسترسی، پهنای باند وسیع، ظرفیت خدمات دهی و پوشش شبکه رادیویی، عملکرد مناسبی را در کارنامه خود به ثبت رسانده است. WiMAX در اصل اصطلاحی ابداعی بوده که مخفف کلماتی است که به معنای قابلیت تبادل و استفاده اطلاعات در سطح جهانی برای دستیابی از طریق ماکروویو (Worldwide Interoperability for Microwave Access) می باشد. به طور خلاصه فناوری WiMAX خدمات ارتباطی بی سیم از طریق امواج رادیویی است که از خدمات دهنده به محل دریافت کننده منتقل می شود. شبکه های بنا شده با فن آوری WiMAX جز شبکه های بیسیم شهری محسوب می شود که به راحتی می تواند با وجود منطقه وسیعی که ایستگاههای وایمکس تحت پوشش قرار می دهند امکان استفاده از اینترنت پرسرعت را برای سازمانها، شرکت های تجاری و منازل مسکونی فراهم آورد.

تعرفه سرویس های وایمکس

حهت دریافت تعرفه ها روی دکمه روبرو کلیک کنید

دانلود تعرفه ها

پشتیبانی وایمکس

پنل مشترکین اینترنت پر سرعت

لطفا میزبان سرویس خود را انتخاب کنید.
جهت اطلاع از شرکت میزابانی با ما تماس بگیرید.
راه های تماس

وایمکس مبین نت

مناطق تحت پوشش

برای مشاهده نواحی تحت پوشش وایمکس در شهرستان مرند روی دکمخ زیر کلیک کنید.

نمایش مناطق تحت پوشش

سوالات متداول

حداکثر زمان دایر نمودن خدمات مبین نت در مقایسه با ارائه دهندگان خدمات ADSL چند روز است؟

با توجه به اینکه برای ارائه خدمات، دایری و فعالسازی یک مشترک نیاز به هماهنگی با مراکز تلفن و یا مخابرات نمی باشد، این زمان حداقل نصف و حداکثر چهار روز می باشد.

در چه شهرهایی خدمات ارتباطی بی سیم مبین نت ارائه می گردد؟

تا انتهای تابستان امکان دریافت خدمات در کلیه مراکز استان و شهر بابل امکان پذیر است.

تفاوت خدمات وایمکس مبین نت با سایر ارائه دهندگان خدمات وایمکس چیست؟

مهم ترین تفاوت در گستردگی پوشش شبکه مي باشد. يعني شبكه ي مبين نت در تمامی استان های كشور به صورت سراسري راه اندازي شده است و ساير اپراتورها تنها در چند ويا يك استان دارای شبكه بوده و خدمات ارائه می نمایند.

مهم ترین مزایای شبکه بی سیم با فناوری وایمکس چیست؟

سرعت و امنیت بالا، پهناي باند زياد، کیفیت مطلوب، بي نیاز از کابل کشی، بي نياز از خطوط تلفنی، عدم تداخل امواج، هزینه پايين توسعه، سهولت نگهداری، نصب و راه اندازي آسان، عدم وجود محدوديت مكاني

اگر پاسخ سوال خود را در این بخش پیدا نکردم، چگونه سوال را مطرح نمایم؟

شما می توانید با تماس با بخش پشتیبانی اینترنت پاسخ خود را دریافت نمایید.

آیا مبین نت در شهرهای دیگر نماینده دارد؟

خیر، مبین نت در هیچ شهری نماینده ندارد، بلکه در شهرهای تحت پوشش برای واگذاری خدمات و فروش و توزیع تجهیزات عامل مجاز فروش دارد.

آیا برای ارائه خدمات اینترنت پرسرعت بی سیم مبین نت به مشترکین خانگی محدودیت سرعت 128Kbps وجود دارد؟

محدودیت سرعت 128Kbps برای کاربران خانگی از قوانین کشور می باشد که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز بر اجرای آن بر کلیه ارائه دهندگان خدمات اینترنت پرسرعت نظارت خاصی دارد. شرکت ارتباطات مبین نت هزینه بسیار بالایی را متقبل شده است تا آخرین فناوری روز دنیا را در ارتباطات بی سیم پیاده سازی نماید، لذا پر واضح است که امکان استفاده مشترکین از خدمات با سرعت بالا یکی از اهداف اولیه این شرکت می باشد و امید دارد که این قانون در آینده نزدیک تغییر نماید.

سرعت ذکر شده در طرح های خدمات اینترنت پرسرعت بی سیم مبین نت حداقل است یا حداکثر؟

با استناد به ضوابط قیمتی اعلام شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قیمت گذاری مبین نت بر مبنای ضریب اشتراک یک به هشت می باشد و لذا سرعت های ذکر شده حداکثر می باشد. البته در طرح های با حجم ترافیک محدود در ماه در برخی ساعات امکان استفاده از سرعت های بالاتر نیز وجود دارد.

آیا می توان در یک شهر اقدام به اشتراک خدمات مبین نت نمود و در مدت زمان اعتبار اشتراک در شهر دیگر نیز به شبکه متصل شد؟

بلی، البته باید همواره در نظر داشت که شهر دیگر نیز تحت پوشش شبکه وایمکس مبین نت قرار داشته باشد. در ضمن توجه داشته باشید که هزینه استفاده در شهرهای به غیر از شهر اول که در آن خدمات تحویل گرفته شده است، شامل هزینه جابجایی خواهد شد که در حال حاضر دریافت نمی گردد.

آیا می توان در حال حرکت و جابجایی نیز از خدمات وایمکس مبین نت استفاده نمود؟

فناوری وایمکس با استاندارد 802.16e این امکان را پشتیبانی می نماید ولی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پروانه به وضوح عنوان نموده است که دارنده پروانه مجاز به ارائه خدمات به مشترکین در حال حرکت نمی باشد.

آیا می توان با خرید یک دستگاه مودم (CPE) از خدمات اینترنت پر سرعت مبین نت بصورت اشتراکی استفاده نمود؟

بلی، با دریافت خدمات از مبین نت می توانید با استفاده از امکان به اشتراک گذاردن اینترنت که در سیستم عامل ها و تجهیزات شبکه وجود دارد، بصورت مشترک به اینترنت متصل گشت.

آیا در همه نقاط شهر می توان از تجهیزات درونی (indoor) استفاده نمود؟

خیر، تنها در شعاع یک کیلومتری ایستگاههای پایه مبین نت امکان استفاده از این نوع تجهیزات وجود دارد.

ADSL مخابرات
عامل مجاز فروش اینترنت مخابرات استان با کد عاملیت ۳۲۷۶۴-۴۹۱-۲۰۲۰ دارای پروانه ۱۰۰/۱۱۰۰ از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با تلفن پشتیبانی ۲۴ ساعته ۲۰۲۰
ADSL هماراسیستم
عامل مجاز فروش اینترنت هماراسیستم دارای پروانه ISDP به شماره ۱۰۲-۱۰-۱۲ از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با تلفن پشتیبانی ۲۴ ساعته ۳۱۳۹
مبین نت
فروشگاه قالاسالان با کد عاملیت 190491001 عاملیت مجاز ثبت نام شرکت ارتباطات مبین نت دارنده پروانه سراسری FWA با شماره پروانه 13-1-1 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
درباره قالاسالان

قالاسالان بر آن است در کلیه زمینه های فعالیت خود بهترین کیفیت را در کـالا و خـدمات به مشتـریان ارائه نماید. بهــره گیری از ایده های نو در زمینه های تجارت و خدمات از اهداف اصلی ما برای جلب رضایت تمامي خریداران می باشد. قالاسالان در سال 1385 با هدف بکارگیری شیوه ای نوین در بخش انفـورماتیـک و صنایـع ارتباطـی تاسـیـس گردید.

ارتباط با ما
  • دفتر مرکزی: مرند، خوی کورپوسی، جنب بانک صادرات
    شعبه 2: مرند، بلوار معلم، نبش بن بست یاقوت
  • تلفن: 42228181 (041)
  • ایمیل: info@ghalasalan.ir
  • شنبه تا چهار شنبه: 8:30 صبح تا 19:30
    پنج شنبه: 8:30 صبح - 14:00 ظهر
ارسال پیام
Design By iamFarzad.com © 2014-2015. « Ghalasalan » All right reserved.